پس از ثبت شركت ممكن است به دلايلي كه در اين مقاله سعي بر توضيح آن داريم، مجبور به تغييرات شويم كه اين تغييرات بايد ثبت گردد.

دلايل تغييرات در شركت ممكن است براي نقل يا انتقال سهام شركت باشد كه البته در شركت هاي سهامي اين كار صورت مي پذيرد. ممكن است يك سهامدار از شركت خارج شود و سهام خود را به ديگر اعضاي شركت بدهد يا به شخص جديدي خارج از شركت واگذار كند و يا سهام خود را بين چندين سهامدار تقسيم كند از عواملي كه باعث ثبت تغييرات در شركت مي شود انحلال شركت است. هر شركتي بسته به نوع اش داراي مراحل و مداركي براي انحلال مي باشد.

پس از ثبت شركت ممكن است اعضاي شركت تغيير كنند يعني يا به تعداشان اضافه شود يا كم شود يا اعضاي جديدي وارد شوند.

در برخي مواقع بعد از ثبت شركت لازم مي شود موضوع شركت تغيير داده شود كه در بعضي موارد بايد براي اين تغيير مجوز هاي لازم را از قبل بگيريد.

ثبت تغيير آدرس شركت يكي از متداول ترين تغييرات شركت مي باشد. كافيست فرمهاي لازم كه مشاوران شما در پارسه ثبت در اختيارتان قرار مي دهند را پر كرد و به همراه مدارك زير به مشاورتان تحويل دهيد:

  • كپي آگهي تاسيس
  • كپي روزنامه رسمي
  • كپي مدارك شناسايي همه اعضا
  • كپي آخرين تغييرات شركت( اگر قبلا تغييرات داشته شركت)

يكي ديگر از فوامل تغييرات شركت افزايش سرمايه است كه به صورت افزايش تعداد سهام يا افزايش مبلغ اسمي سرمايه ثبت شده انجام مي شود. اغلب به خاطر احتياج به نقدينگي براي شروع فعاليت جديد يا توسعه فعاليت هاي قبلي اين امر صورت  مي پذيرد.

ثبت تغيير نام شركت هم جزو همين موارد تنظيم صورتجلسه مي باشد. براي ثبت تغييرات شركت خود كافيست با مشاوران تماس بگيريد.

 

شماره دفتر مركزي: 02122883230

شماره دفتر شعبه ونك: 9-02188205497

 ادامه مطلب
نوشته شده توسط ثبت پارسه | ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۱۹:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دفاتر پلمپ
كليه شركتها و اشخاص حقيقي (حقيقي و حقوقي) براي نگهداري و اظهار هزينه ها و درآمدهاي روزانه –هفتگي وماهانه نيازمند به دفاتر رسمي براي وارد كردن حسابهاي خود به اين دفاتر هستند و دفاتر پلمپ به صورت دفتر پلمپ كل و دفتر پلمپ روزنامه كه در قطعات ۵۰-۱۰۰-۱۵۰ برگي مي باشد.
دفتر روزنامه چيست؟
دفتر روزنامه دفتري است كه در آن ريز هزينه ها و سود و زيان به صورت روزانه وارد خواهد شد.
همچنين دفتر روزنامه دفتري است كه عمليات ثبت شده در دفتر روزنامه بر حسب سرفصل يا كد گذاري حسابها در صفحات مخصوص آن ثبت مي شود. (كليه عمليات ثبت شده در دفاتر روزنامه هر ماه بايد حداكثر تا پانزدهم ماه بعد به دفتر كل نقل شود)
دفتر مشاغل (دفتر درآمد و هزينه) :دفتري است كه حداقل داراي ستون هايي براي درج تاريخ،شرح معاملات ،درآمد ،هزينه و دارايي هاي قابل استهلاك باشد و معاملات مذكور به ترتيب تاريخ وقوع در آن ثبت گردد.
دفتر كل چيست؟
دفتر كل دفتري است كه درآن ريز هزينه ها ي دفتر روزنامه به صورت هفتگي درآن وارد مي شود دفاتر روزنامه و كل به صورت ساليانه در سال جاري آن سال و سال بعد اخذ مي شوند كه در سال مالي هر شركت اين دفاتر تكميل مي شود.
دفاتر پلمپ (دفتر پلمپ) چيست؟
هر ساله اداره دارايي و ماليات براي بررسي وضعيت حسابها و اخذ ماليات به اين دفاتر (دفاتر پلمپ كل و روزنامه) استفاده مي كند.
اين دفاتر به اين دليل به دفاتر پلمپ معروف هستند زيرا كليه صفحات اين دفاتر در اداره ماليات و ثبت شركت ها پلمپ مي شوند كه اين نشان دهنده اهميت اين دفاتر مي باشند.
بر اساس ماده ۶ قانون تجارت (دفتر روزنامه؛كل،دفتر دارائي) اشخاص حقوقي و حقيقي موظف به دريافت دفاتر تجارتي مي باشند.
دفاتر قانوني مورد نياز سازمان امور مالياتي عبارتست از كليه دفاتر روزنامه و كل و دفترمشاغل (درآمد و هزينه ) كه قبل از هرگونه عمليات حسابداري در آنها ، دفاتر روزنامه و كل مطابق مقررات مواد ۱۱و ۱۲ قانون تجارت مصوب سال ۱۳۱۱ از طرف نماينده اداره ثبت اسناد و دفتر مشاغل از طرف ادارات امور اقتصادي و دارائي ذيربط امضاء و پلمپ مي گردد.
مو͛ديان مالياتي مكلفند براي هر سال مالي،فقط از دفاتر امضاء،پلمپ و ثبت شده ظرف يك سال قبل استفاده نمايند مگر اينكه در اثناء سال تمام شدن دفاتر نياز به دفاتر جديد باشد كه در اينصورت مجازهستند دفاتر جديد امضاء ، پلمپ وثبت نمايند.
تبصره: دريافت دفاتر قانوني و دفاتر مالي و ثبت عمليات مالي در مورد اشخاص حقوقي جديد التا͛سيس از تاريخ ثبت شخص حقوقي و در مورد ساير اشخاص از تاريخ شروع فعاليت تا ۳۰ روز مجاز خواهد بود.
كليه امور مربوط به پلمپ دفاتر بصورت ويژه (vip) توسط ثبت پارسه انجام مي شود.

 

جهت دريافت مشاوره رايگان حتي در محل شركت خودتان با شماره هاي ذيل تماس حاصل فرماييد:

شماره دفتر مركزي: 02122883230

شماره دفتر شعبه ونك: 9-02188205497

 ادامه مطلب
نوشته شده توسط ثبت پارسه | ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۱۸:۴۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

محمد حسن بهادر با اشاره به اينكه از ابتداي راه اندازي سامانه جامع ثبت شركت ها در مازندران در سال 92 تا پايان مهرماه سالجاري تعداد 4هزار و501 شركت تجاري و مؤسسه غير تجاري در اين استان به ثبت رسيده است، گفت: از اين تعداد، يك هزار و555 شركت تجاري و موسسه غيرتجاري مربوط به 7 ماهه ابتداي سالجاري است.

وي با اشاره به اينكه شركت هاي ثبت شده در 7 ماهه ابتدايي سالجاري تعداد 408شركت با مسؤليت محدود، 597 شركت سهامي، 117 شركت تعاوني و 3شركت تضامني بودند، گفت: همچنين تعداد مؤسسات غيرتجاري ثبت شده در اين بازه زماني را 430مؤسسه عنوان كرد.

بهادر با اشاره به محاسن سامانه جامع ثبت شركت ها مانند تسريع در ثبت تأسيس و تغييرات، شفافيت، حذف اوراق فيزيكي و در مجموع جلوگيري از اتلاف هزينه و وقت مراجعين، تمامي اين فرايندها را حاصل برنامه ها و سياست هاي سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در جهت تسريع و تسهيل و نيز حفظ و حراست از حقوق مردم برشمرد.

مديركل ثبت اسناد و املاك استان با اشاره به ثبت الكترونيكي شركت و مؤسسات غيرتجاري در مازندران گفت: مكانيزه كردن ثبت شركت ها همچنين باعث رونق فضاي كسب و كار مي شود و يكي از ديگر اهداف الكترونيكي كردن فرآيند ثبت شركت ها، كاهش مراجعات حضوري و سرعت عمل و دقت در انجام اين فرايند است كه به نوبه خود تسهيل در امر سرمايه گذاري را سبب مي شود.

بهادر اظهار كرد: در صورتي كه مدارك لازم جهت ثبت شركت يا مؤسسه توسط متقاضيان بصورت كامل ارائه گردد، ثبت شركت و مؤسسه در اسرع وقت و كوتاهترين زمان ممكن انجام پذير است كه اين امر را در راستاي مكانيزه كردن انجام امور ثبتي و پاسخگويي الكترونيكي به مراجعين است.

وي گفت: تا كنون بيش از 63هزار شركت تا كنون در اداره ثبت شركت هاي استان مازندران به ثبت رسيده است.ادامه مطلب
نوشته شده توسط ثبت پارسه | ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۳:۰۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

براي تشريح استعلام و چگونگي شماره ثبت شركتها لازم است ابتدا به طور خلاصه معنا و مفهوم شماره ثبت شركت را بيان نماييم، منظور از شماره ثبت شركت شماره اي چند رقمي است كه يكي از پارامترها براي شناسايي هويت شركت مي باشد ، براي تفهيم بيشتر پارامترهاي شناسايي يك شركت مي توان آنها را با يك شخص حقيقي مقايسه نمود، شماره ثبت شركت همانند شماره شناسنامه شخص حقيقي مي باشد هم چنين ساير شناسه هاي يك شركت در ادامه با شخص حقيقي مقايسه مي گردد.

شناسه ملي شركت ثبت شده:

شناسه ملي يك شركت عددي 11 رقمي است كه ثابت و بدون تغيير است و از ابتداي ثبت تا زماني كه شركت وجود دارد، ثابت و بدون تغيير مي باشد، بايد گفت شناسه ملي مهم ترين مورد در شناسايي و استعلام وجود يا عدم وجود يك شركت مي باشد.

نام شركت :

نام كامل يك شركت همانند نام كوچك يك شخص حقيقي مي باشد.(در حال حاضر نام شركتها براي به ثبت رسيدن حداقل بايد متشكل از 3 سيلاب باشند )

نوع شركت ثبتي:

انواع شركتها را مي توان با نام فاميلي اشخاص حقيقي مقايسه نمود ،يك شركت مي تواند از نوع شركت با مسئوليت محدود، سهامي خاص ،تعاوني ،تضامني ،مختلط ،مختلط سهامي ،مختلط غيرسهامي و يا موسسه غيرتجاري باشد.

تاريخ تاسيس شركت:

تاريخ تاسيس يك شركت با تاريخ تولد يك شخص حقيقي مشابه و قابل مقايسه مي باشد.

تاريخ ثبت شركت:

تاريخ ثبت نيز همانند تاريخ صدور در شناسنامه اشخاص حقيقي مي باشد.

واحد ثبتي :

منظور از واحد ثبتي ،اداره ثبت شركتهايي است كه شركت در آن به ثبت رسيده است و همانند محل صدور شخص حقيقي مي باشد.
در بالا تعدادي از شناسه هاي لازم براي شناسايي و استعلام شركتها بيان گرديد ، براي اشخاص حقيقي شناسنامه ، كارت ملي و براي اشخاص حقوقي برگه اي كه از سامانه استعلام اشخاص حقوقي صادر مي گردد نشان دهنده مشخصات كلي اشخاص مي باشد.
در حال حاضر تنها ترين منبع قابل استناد براي همه اشخاص ، ارگانها ، سازمانهاي دولتي و خصوصي سامانه استعلام اشخاص حقوقي كشور مي باشد و تنها شركتهايي معتبر مي باشند كه نام آنها در اين سامانه موجود باشد ،در اين سامانه داشتن يكي از 3 مورد :1- نام شركت 2- شماره ثبت شركت 3- شناسه ملي شركت براي استعلام شركت مورد نياز و ضروري است ،با داشتن يكي از اين 3 مورد مي توان در صورت وجود داشتن آن شركت اطلاعات كلي كه در ابتدا توضيح داده شد را بدست آورد و به بيان بهتر مي توان شناسنامه شركت را مطالعه نمود.
براي گرفتن هرگونه استعلام از اداره ثبت شركتها فقط و فقط مي توان به سامانه اينترنتي اين اداره مراجعه نمود، زيرا از پاسخ به هرگونه مراجعه حضوري به اين اداره خودداري مي گردد، تمامي سوالات متداول در زمينه ثبت شركتها و موسسات در سايت اداره ثبت اسناد و املاك كل كشور به آدرس www.ssaa.ir تشريح گرديده هم چنين براي ثبت اينترنتي شركت و يا صورتجلسه تغييرات شركت خود مي بايست به سامانه ثبت شركتها و موسسات غيرتجاري مراجعه نماييد كه آدرس اين سامانه نيز http://irsherkat.ssaa.ir/ مي باشد،در اين سامانه علاوه بر ثبت شركتها و موسسات و ثبت صورتجلسات تغييرات مي توان به پيگيري درخواست هاي قبلي با وارد كردن كد پيگيري اقدام نمود،هم چنين گزينه انصراف از درخواست براي انصراف از صورتجلسات پذيرش نهايي شده نيز در اين سامانه وجود دارد .
در صورتي كه از يك شركت علاوه بر اطلاعاتي كه در ابتداي مقاله بيان شد اطلاعات بيشتري از جمله ميزان سرمايه شركت،نام اعضاي هيئت مديره و سهامداران و... را نياز داريد مي توانيد از سايت روزنامه رسمي كمك بگيريد،در اين سايت به آدرس www.rrkk.ir مي بايست به قسمت آگهي هاي قانوني كه در ستون سمت راست قرار دارد مراجعه كرد و نام شركت و يا شناسه ملي و يا شماره ثبت شركت را وارد نمود تا روزنامه هاي رسمي تاسيس و در صورت وجود تغييرات شركت قابل مشاهده گردد،با استفاده از اين روزنامه هاي رسمي شركت مي توان اطلاعات زيادي از شركت مورد نظر استعلام نمود.
براي استعلام شماره ثبت شركت ها و موسسات غيرتجاري در هر جاي ايران مي توانيد با كارشناسان مشاور موسسه ثبت شركت پارسه تماس حاصل فرماييد تا در كمترين زمان ممكن اطلاعات مورد نياز شما از تمامي شركتها و موسسات ثبت شده در ايران را در اختيار شما قرار دهند.

 

شماره دفتر مركزي: 02122883230

شماره دفتر شعبه ونك: 9-02188205497

 ادامه مطلب
نوشته شده توسط ثبت پارسه | ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۲:۲۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بزرگ ترین مرجع قالب وبلاگ طراحی سایت سیستم مدیریت آگهی